Drukarki

Tonery

Tusze

Jak firma HP mierzy wydajność drukarek atramentowych

Od lipca 2005 roku firma HP wprowadziła przypadku kilku drukarek atramentowych na swojej stronie informację na temat wydruku wydajności stron , oparte o standard pomiaru wydajności wkładów z atramentem w przypadku oryginalnych  wkładów firmy  tonershop takim jak (ISO/IEC 24711).


Są to drukarki takie jak :
Deskjet
• Photosmart

Officejet
oraz urządzenia wielofunkcyjne.
Jak wiadomo zgodnie ze standardami oraz wytycznymi testu ISO 24711, zestaw składający się z pięciu stron 21,59 x 27,94 cm jest drukowany ciągle do momentu wyczerpania wkładu.
Niestety z wielu powodów takie warunki, w których zostały przeprowadzone testy nie zawsze odzwierciedlają nam druk podczas codziennego użytku. Zatem takie standardowe wyniki wydruków stron ISO powinny być raczej traktowane jako pewien punkt odniesienia a niekoniecznie punkt przewidywania rzeczywistej wydajności drukarki.

Taka rzeczywista wydajność może się sporo różnić i wiele czynników może mieć na to wpływ. Między innymi do takich czynników zaliczamy:
• częstotliwości drukowania
• ilości atramentu zużywanego podczas przygotowywania drukarki.
Widzimy zatem że nie zawsze testy wydajnościowe nie zawsze nam odzwierciedlają to co naprawdę się dzieje podczas drukowania.